Polecamy książkę

zmierzch tudorow

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

July 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Pałac Mierzęcin

Paac-MierzcinPałac Mierzęcin, zrzeszony w organizacji Historic Hotels of Europe, to elegancki kompleks wypoczynkowy dla osób ceniących spokój i aktywne formy spędzania czasu oraz popularne miejsce konferencji i szkoleń. Położony między Poznaniem a Szczecinem w otoczeniu historycznego parku, lasów i jezior Pałac Mierzęcin jest jednym z najbardziej prestiżowych miejsc wypoczynku w tej części kraju.

Winnica pałacowa to druga co do wielkości winnica w Polsce: 27 tysięcy krzewów winnych, zajmujących obszar 6,75 ha. Krzewy winorośli rosną na rozległym, łagodnym zboczu o orientacji południowej, południowo-zachodniej, jak i na terenie płaskim. Całość terenu jest wyniesiona ponad otaczający go obszar. Nasadzenia pochodzą z jesieni 2004, 2005 i wiosny 2007 roku. W winnicy uprawianych jest 8 głównych odmian winorośli: Pinot Noir, Pinot Gris, Kernling, Riesling, Traminer, Chardonnay, Rondo, Regent. Wina można degustować w Pałacu Mierzęcin.


Regent Rosé  - wino z Winnicy Pałacu Mierzęcin - uzyskało wyróżnienie "Winiarskie drogowskazy 2011" w ramach XX Międzynarodowego Konkursu Winiarskiego Vinoforum 2011.

Regent Rosé 2010 to pierwsze różowe wino wyprodukowane w Winnicy Pałac Mierzęcin. - Korzystając z obfitości zbiorów rocznika 2010 wyselekcjonowano owoce, których uprawa ukierunkowana była na uzyskanie dojrzałych aromatów wiśni i malin, wyrazistego koloru różanego oraz harmonii smaku - mówi Piotr Stopczyński, enolog, Zarządzający Winnicą Pałac Mierzęcin. Jesteśmy dumni, że nasze wino zostało docenione i wyróżnione wśród tak znakomitej konkurencji. Mamy nadzieję, że także inne wina z naszej winnicy będą doceniane zarówno przez naszych gości, jak i ekspertów winiarskich - dodaje Tomasz Schulz, Dyrektor Pałacu Mierzęcin.

Winnica-Paac-Mierzcin
Vinoforum to jedna z najważniejszych i najstarszych imprez winiarskich w Europie, która w tym roku po raz pierwszy odbywała się w Polsce - w dniach 14-17 lipca w Krynicy Zdrój. Kapituła konkursowa, w skład której wchodziło 24 degustatorów z 8 europejskich państw, oceniła 318 win z 16 krajów w kilku kategoriach. W kategorii różowe wina wytrawne i półwytrawne Regent Rosé 2010 - wino z Winnicy Pałacu Mierzęcin (obok słowackiego Cabernet Sauvignon Rosé 2010 z winnicy Rajnic) uzyskało najwyższą liczbę punktów. Wina oceniane były w 100-punktowej skali Międzynarodowej Unii Enologów.

Nagroda "Winiarskie Drogowskazy" przyznawana jest dla win, które oprócz wysokiej jakości, prezentują kierunki najbardziej obiecujące dla przyszłości winiarstwa. Jak powiedział Roman Myśliwiec, wiceprezydent Vinoforum 2011: jej celem jest zwrócenie uwagi na pewne trendy i zjawiska, które mogą być wskazówką, w jakim kierunku powinna się rozwijać profesjonalna produkcja wina w Polsce. W tym roku takim objawieniem stały się polskie wina różowe, które - jak się okazuje - nawet w gorszych rocznikach mogą konkurować z międzynarodową czołówką.

Więcej informacji: www.palacmierzecin.pl
© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.