Polecamy książkę

SOMEBODY TO LOVE

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

January 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Zamki i Pałace

Zamek Dybowski

Zamek Dybowski został zbudowany przez króla Władysława Jagiełłę w latach 1424-1428. Powstała przy nim osada Nieszawa, konkurująca z krzyżackim Toruniem. Zamek zdobyty i spalony przez Krzyżaków w 1431, krótko był w ich posiadaniu, by po pokoju w Brześciu Kujawskim powrócić w ręce polskie.

dybow_iluminacja
W 1454 roku król Kazimierz Jagiellończyk wydał tutaj statuty nieszawskie, a od 1456 roku zamek był siedzibą starostów królewskich. Gościli na nim królowie polscy odwiedzający Toruń i Prusy Królewskie.

Czytaj więcej...

Pałac Mierzęcin

Paac-MierzcinPałac Mierzęcin, zrzeszony w organizacji Historic Hotels of Europe, to elegancki kompleks wypoczynkowy dla osób ceniących spokój i aktywne formy spędzania czasu oraz popularne miejsce konferencji i szkoleń. Położony między Poznaniem a Szczecinem w otoczeniu historycznego parku, lasów i jezior Pałac Mierzęcin jest jednym z najbardziej prestiżowych miejsc wypoczynku w tej części kraju.

Winnica pałacowa to druga co do wielkości winnica w Polsce: 27 tysięcy krzewów winnych, zajmujących obszar 6,75 ha. Krzewy winorośli rosną na rozległym, łagodnym zboczu o orientacji południowej, południowo-zachodniej, jak i na terenie płaskim. Całość terenu jest wyniesiona ponad otaczający go obszar. Nasadzenia pochodzą z jesieni 2004, 2005 i wiosny 2007 roku. W winnicy uprawianych jest 8 głównych odmian winorośli: Pinot Noir, Pinot Gris, Kernling, Riesling, Traminer, Chardonnay, Rondo, Regent. Wina można degustować w Pałacu Mierzęcin.

Czytaj więcej...

Duchy Zamku w Golubiu

ogniska_zamek_golubskiMury dawnej twierdzy krzyżackiej majestatycznie górują nad Golubiem-Dobrzyniem, budząc ciekawość i wyobraźnię obserwatora. Twierdza zbudowana na wzgórzu na prawym brzegu rzeki Drwęcy, będący wówczas szlakiem wodnym, który przy brodzie krzyżował się z lądowym – wiodącym z Mazowsza, dawał jej względy geograficzno-strategiczne. Drwęca stanowiła naturalną granicę między ziemią chełmińską i dobrzyńską, przez całe wieki rozdzielając położone po obu jej stronach wsie, a potem miasta – Golub i Dobrzyń. Gdy w 1231 r. Krzyżacy zajęli ziemię chełmińską, rzeka stała się granicą między Polską a Państwem Krzyżackim.

Czytaj więcej...

Zamek w Kórniku – siedziba Białej Damy

zamek_kornik4Zamek w Kórniku wraz z Arboretum stał się 44-tym obiektem wyróżnionym na liście polskich pomników historii. Prestiżowe wyróżnienie zbiegło się w czasie z otwarciem po dwóch latach remontu zabytkowego mostu prowadzącego do Zamku.
Wyróżnienie zespołowi zamkowo-parkowemu w Kórniku nadał Prezydent Bronisław Komorowski. Poza prestiżem Zamkowi w Kórniku będzie teraz łatwiej uzyskiwać dodatkowe fundusze, a te przydadzą się na pewno do przeprowadzenie niezbędnych remontów, takich jak zakończony właśnie remont zabytkowego mostu.

Czytaj więcej...

Zamek Tuczno - Miejsce pełne dobrych emocji

ZamekTucznoNa obrzeżach Drawieńskiego Parku Narodowego, na gruzach pogańskiej prasłowiańskiej osady wznosi się XIII-wieczny Zamek Tuczno - jeden z najlepiej przyrodniczo usytuowanych obiektów w środkowej Europie. Stara zamkowa fosa wpada do połączonych kanałami jezior, skąd wypłynąć można na niezapomniany rejs po Pojezierzu Drawskim. Okoliczne puszcze porastają 400 - letnie dęby, ziemie te równie godnie sławią wędrujące stada żubrów, czy przelatujące nad tarasem zamku orły bieliki.

Bogactwo ryb w jeziorach zapewnia satysfakcję wędkowania. Tutejszy mikroklimat  sprzyja odprężeniu, relaksowi i wyciszeniu.                                                                                                                           

Czytaj więcej...

© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.