Polecamy książkę

zmierzch tudorow

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

June 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jak skutecznie myć naczynia w zmywarce?

Zmywarki przestały być dobrem luksusowym, a stały się standardem. Mycie w nich posiada same zalety: oszczędza pieniądze i czas, jest przyjazne dla środowiska, a w dodatku jest bardzo skuteczne ze względu na sam proces mycia.

zmywarka

Kluczową rolę w procesie mycia odgrywają w zmywarkach temperatura oraz czynniki chemiczne. Aby ten proces przebiegał zgodnie z naszymi oczekiwaniami, musimy stosować się do zaleceń producentów naczyń, a także ogólnych zasad skutecznego mycia.

- Produkty do mycia naczyń w zmywarkach to gwałtownie rosnąca kategoria detergentów. Rosną wartości sprzedaży i udziały rynkowe tych produktów, a firmy intensywnie inwestują w kategorię. Dziś trudno uwierzyć, że pierwsza bardzo prosta tabletka do zmywarki pojawiła się na świecie w roku 1987 - mówi dr Anna Oborska - Dyrektor Generalny Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego - Jakość zmywania nie była zresztą w tamtym czasie zachwycająca. Minęło jeszcze dużo czasu zanim na rynku pojawiły się najpierw tabletki stopniowo uwalniające składniki, czy produkty posiadające w swoich składach kluczowe dla jakości mycia enzymy.

- Głównym zadaniem produktów do mycia naczyń jest usuwanie zabrudzeń. Produkty do mycia w zmywarkach dają jednak dodatkowe korzyści: nabłyszczają naczynia, chronią szkło przed matowieniem, chronią stal przed korozją - mówi dr Anna Oborska.

Korzystając ze zmywarek trzeba pamiętać, że na jakość zmywania naczyń wpływa także odpowiednia pielęgnacja samego urządzenia. Warto stosować detergenty do czyszczenia zmywarek, które usuną kamień oraz tłuszcz z miejsc trudnodostępnych, a także wyeliminują nieprzyjemny zapach.

Produkty do mycia naczyń to detergenty. Są bezpieczne, gdy stosujemy je zgodnie z zaleceniami producenta. Pamiętajmy, aby zawsze uważnie czytać etykiety, szczególną uwagę zwracając na symbole i ikony bezpieczeństwa zamieszczone na etykietach. To informacje, które pomogą nam wyrobić dobre nawyki bezpiecznego stosowania i przechowywania tych produktów.

10 pażdziernika w warszawskiej Restauracji Pod Gigantami odbyło się spotkanie prasowe, na którym poznaliśmy 9 zasad skutecznego mycia naczyń w zmywarce.

1. Przed włożeniem naczyń do zmywarki należy usunąć z nich resztki jedzenia.
2. Prawidłowo ułożyć naczynia w zmywarce, tak aby woda mogła się wszędzie dostać. (Duże naczynia należy umieść w dolnym koszu, kubki, szklanki i mniej zabrudzone naczynia w górnym koszu. Nie wkładamy jednych naczyń do drugich, a kubki, szklanki i miski ustawiamy do góry dnem)
3. Upewnić się, że ramiona spryskiwaczy mogą się obracać swobodnie.
4. Przestrzegać instrukcji podanych na opakowaniu środka do mycia.
5. Używać odpowiedniej ilości środka do mycia, przechowywać go w suchym miejscu (Nie używać go po upływie terminu ważności!)
6. Używać środków nabłyszczających, które nie tylko zapobiegają powstawaniu plam i smug na szklankach i kieliszkach ale też przyspieszają suszenie i zapewniają połysk.
7. Używać soli do zmywarek.
8. Regularnie czyścić uszczelki w drzwiach zmywarki, filtr, odpływ i ramiona spryskiwacza.
9. Włączać zmywarkę tylko wtedy, gdy zostanie zapełniona naczyniami (Nie dotyczy to zmywarek, które mają program “pół wsadu”)

© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.