Polecamy książkę

male mroczne klamstwa

Sephora Trend Report

sephora

Kalendarium

June 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Braster - urządzenie do samodzielnego badania piersi

Pomimo zwiększającej się świadomości społecznej w zakresie profilaktyki raka piersi, wiele Polek nadal nie przeprowadza regularnych badań.

braster 1

W czasach gdy nowotwory stanowią jedną z najczęstszych chorób cywilizacyjnych wiele z nich rezygnuje z comiesięcznej kontroli zdrowia piersi, tłumacząc się brakiem czasu lub strachem przed wykryciem choroby. 

„Rak piersi jest najczęściej diagnozowanym nowotworem wśród kobiet. Zatrważający jest fakt, że coraz częściej dotyka on młode kobiety, które nie miały zwiększonego ryzyka z powodu obciążenia genetycznego. Są one pierwszymi kobietami w rodzinie, które dotknęła ta choroba. Rak u młodych osób rozwija się bardzo dynamicznie i agresywnie, tak, że zmiany złośliwe są w stanie rozwinąć się w kilka miesięcy. Dlatego tak ważne jest comiesięczne badanie piersi, tylko w ten sposób jesteśmy w stanie wykryć zmiany na wczesnym etapie i tym samym zwiększyć szanse na całkowite wyleczenie” – mówi ginekolog dr n. med. Alina Krychowska-Ćwikła.

Comiesięczne badanie piersi to niezbędny element profilaktyki raka piersi. Badanie palpacyjne jednak dla wielu kobiet jest metodą niewiarygodną. Specjalnie z myślą o nich powstał Braster - urządzenie do samodzielnego badania piersi w domowym zaciszu, połączone z diagnostyką i opieką specjalistów. Od teraz każda kobieta może co miesiąc w dowolnie wybranym przez siebie miejscu przeprowadzić samobadanie piersi, nad wynikami którego czuwają eksperci. Spokój, który kobieta uzyskuje w kontekście zdrowia piersi jest bezcenny!

braster 2

Braster to urządzenie medyczne*, którego skuteczność została udowodniona klinicznie**. Braster działa jak czuły na niepokojące zmiany termometr - wykrywa obszary o podwyższonej temperaturze oraz alarmuje gdy coś jest nie tak. Badanie trwa około 15 minut i jest całkowicie bezbolesne, bezinwazyjne, a co najważniejsze - bezpieczne. Braster działa w połączeniu z intuicyjną aplikacją, która krok po kroku przeprowadza przez badanie i analizuje uzyskane w trakcie badania obrazy. To wyjątkowe i unikalne połączenie wiedzy specjalistów i technologii, które zostało zamknięte w małym i poręcznym Brasterze, po to by otoczyć kobietę opieką.


Niestety, wiele Polek nadal nie może znaleźć czasu na comiesięczne badania piersi. Odsuwają od siebie myśl o chorobie, a o mammografii myślą jak o „szukaniu raka”. A przecież profilaktyka to najskuteczniejsza broń przeciwko chorobie, zwłaszcza nowotworowej. W mojej pracy na co dzień spotykam się z kobietami, które żałują, że zlekceważyły potrzebę regularnych badań. „Lepiej zapobiegać niż leczyć” wydaje się banalną radą, ale stosowanie się do niej może wielu kobietom uratować życie, bo maleńka, wcześnie wykryta niepokojąca zmiana może być szybko i skutecznie wyleczona - podkreśla Adrianna Sobol, psychoonkolog, Członek Zarządu Fundacji OnkoCafe.


Dlaczego regularne badania Brasterem są ważne?

Rak piersi jest najpowszechniejszym nowotworem piersi wśród kobiet
Co 19 sekund diagnozuje się nowy przypadek tego nowotworu
Co 60 sekund z powodu raka piersi umiera jedna kobieta
75% kobiet, które zachorowało na raka piersi, nie było w grupie ryzyka

Przeciwskazania


Braster nie jest przeznaczony dla kobiet:
Będących w trakcie lub po leczeniu z powodu wystąpienia raka piersi
Czasowymi przeciwskazaniami do stosowania Brastera są:
Ciąża lub karmienie piersią
Infekcje z temperaturą ciała równą lub większą 38°C
Implanty estetyczne, ostrzykiwanie piersi, np. kwasem hialuronowym oraz lipotransfer (do 12 miesięcy po zabiegu)
Zabieg wycięcia guza nowotworowego (do 12 miesięcy po zabiegu)
Biopsja cienkoigłowa piersi (do 4 tygodni po zabiegu) albo gruboigłowa lub mammograficzna (do 12 miesięcy po zabiegu)

Gdzie kupić Brastera?

Samo urządzenie Braster to tylko element usługi dbania o zdrowie piersi. By móc korzystać z jego pełnych możliwości należy dokupić odpowiedni pakiet - można to zrobić na stronie sklep.braster.eu


Braster jest dostępny w aptekach stacjonarnych na terenie całego kraju - pełna lista aptek znajduje się na stronie www.braster.eu

Kupując Pakiet Braster możesz skorzystać z dwóch metod płatności, dostosowanych do swoich preferencji:

- 891 zł - korzystaj z Brastera przez 24 miesiące płacąc jednorazową kwotę
- 195 zł - korzystaj z Brastera przez 24 miesiące płacąc opłatę wstępną w wysokości 195 zł oraz 29 zł opłaty miesięcznej

© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.