Polecamy książkę

zmierzch tudorow

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

June 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fjällräven Bergtagen

Łącząca tradycję z nowoczesnością jesienno-zimowa kolekcja alpinistyczna Bergtagen, zaprojektowana została z myślą o aktywnościach w trudnych warunkach wyższych pięter górskich, gdzie życie powoli zamiera, a wymagania sprzętowe wzrastają.

bergraten

Produkty z tej serii charakteryzuje najwyższa jakość, funkcjonalność oraz wytrzymałość, a wszystkie zostały wyprodukowane z poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju. Kolekcja została zaprojektowana we współpracy ze starannie wybranym zespołem ekspertów, w skład którego wchodzi m.in. Stefan Palm, czołowy szwedzki przewodnik górski, członek Swedish Guide Association (SBO).


Słowo Bergtagen wywodzi się ze starego szwedzkiego przysłowia. W symboliczny sposób opisuje, jak góry oddziałują na człowieka - jak go zmieniają, kształtują, urzekają i uczą pokory. Chodzi o pewną duchową więź, która wytwarza się między człowiekiem a górą, człowiekiem a naturą - więź tak silną, że nie da się jej zerwać.

Nowa, jesienno-zimowa kolekcja Bergtagen składa się z czterech warstw: podstawowej, pracującej, membranowej oraz izolacyjnej. Wszystkie elementy zostały uszyte przy zastosowaniu najnowocześniejszych materiałów, posiadają podklejane szwy, a detale wykończone zostały z najwyższą starannością. Ponadto w wierzchniej warstwie - zarówno w kurtce, jak i w spodniach - umieszczono reflektory RECCO. Wszystko po to, aby zapewnić niezawodność, bezpieczeństwo i spełnić najwyższe oczekiwania nawet w najbardziej wymagających warunkach, jakie napotkać można powyżej górnej granicy lasu.

Warstwa podstawowa składa się z dwóch zestawów bielizny - koszulki z długim rękawem Bergtagen Woolmesh Sweater i wersji z kapturem Bergtagen Woolterry Hoodie, getrów w wersji standardowej Bergtagen Longjohns i krótkiej Bergtagen Shortjohns oraz czapki Bergtagen Beanie. Wszystkie elementy wykonane są z wysokiej jakości dwóch rodzajów wełny Merino, wyprodukowanej przez markę Aclima, która zapewnia doskonałe właściwości izolujące, odprowadzenie wilgoci i wysoki komfort użytkowania bez względu na okoliczności – wszystko to dzięki zastosowaniu unikalnego mapowania ciała, które pozwala regulować nadmiar ciepła.

bergraten 1

Lekka, wykonana w najnowszej technologii warstwa pracująca została zaprojektowana do długotrwałego użytku w trudnym terenie. Zarówno kurtka Bergtagen Jacket, jak i spodnie Bergtagen Trousers wykonane zostały z materiału G-1000 Lite Eco, a szwy wewnątrz podklejone, aby uniknąć otarć. Obszary szczególnie narażone na rozdarcia, takie jak łokcie czy kolana, posiadają dodatkowe wzmocnienia z materiały Corylon. Wszystkie produkty warstwy pracującej zostały uszyte w taki sposób, by nie krępowały ruchów, zapewniały komfort w zmiennych temperaturach oraz zostały wyposażone w reflektory RECCO.

Warstwa wierzchnia typu hardshell powstała przy wykorzystaniu ekologicznego i elastycznego materiału Fjällräven - Eco-Shell - z impregnacją pozbawioną fluorowęglowodorów, a wszystkie modele nadają się do recyklingu. Kurtka i spodnie Bergtagen Eco-Shell mają za zadanie chronić przed zimnym wiatrem i przemoknięciem, a przy tym bez oporów dostosowywać się do ruchów ciała. Narażone obszary, takie jak łokcie czy końcówki nogawek, zostały wzmocnione dodatkową warstwą materiału Corylon. Wszystkie produkty posiadają reflektory RECCO.

Odzież w warstwie izolacyjnej zapewnia tyle ciepła, ile wymaga sytuacja. Produkty z tej serii - Bergtagen Lite Insulation Jacket, Bergtagen Insulation Parka i Bergtagen Mummyfoot - zostały uszyte z materiału Pertex, czyli poliestru pochodzącego w 100% z recyklingu, i wypełnione ociepliną G-Loft Supreme, która zachowuje właściwości termiczne nawet po zamoczeniu. Parka i Mummyfoot mogą być łączone i stworzyć ciepły śpiwór, natomiast kurtka może służyć jako lżejsza warstwa docieplająca.
Spędzanie czasu w górach wymaga odpowiedniego ekwipunku. Kolekcja Fjällräven Bergtagen pozwala cieszyć się z aktywności ponad linią lasu, bez żadnych kompromisów w dziedzinie jakości, niezawodności i życia w zgodzie z naturą.

Fjällräven Bergtagen

Zaprojektowane do życia powyżej linii lasu, gdzie drzewa nie rosną, ale Twój duch tak.

#IamBergtagen

© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.