Polecamy książkę

SOMEBODY TO LOVE

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

January 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Słuchawki Sony WF-1000XM3 - Bez hałasu, bez przewodów, bez obaw

Firma Sony ogłosiła powiększenie renomowanej rodziny 1000X o model WF-1000XM3: prawdziwie bezprzewodowe słuchawki nowej generacji. Zastosowano w nich wiodący[*] branżowy system osłabiania zewnętrznego hałasu, udoskonalony dzięki procesorowi HD QN1e i technologii Dual Noise Sensor. Dzięki połączeniu tych rozwiązań można słyszeć muzykę - i nic poza tym.

SONY 1


Słuchawki WF-1000XM3 pozwalają bez reszty oddać się słuchaniu muzyki. Jest to wynik połączenia dwóch rozwiązań: wykrywającej hałasy technologii Dual Noise Sensor oraz eliminującego niepożądane dźwięki procesora HD QN1e. Aby zapewnić dokładniejsze przechwytywanie dźwięków z otoczenia, technologia Dual Noise Sensor wykorzystuje dwa mikrofony na powierzchni słuchawek: jeden skierowany do przodu i jeden do tyłu.


Informacje o zewnętrznych dźwiękach trafiają do procesora HD QN1e, który precyzyjnie generuje odwróconą falę dźwiękową, tłumiąc odgłosy tła. Do zalet tego procesora należy nie tylko skuteczniejsza eliminacja hałasów w niemal wszystkich pasmach częstotliwości, lecz także mniejsze zużycie energii. Bardzo skuteczne blokowanie dźwięków - od szumu w kabinie samolotu po gwar ulicy - zapewniają natomiast wkładki douszne. W rezultacie do uszu dociera wyłącznie muzyka.


Słuchawki WF-1000XM3, jak wszystkie modele z serii 1000X, cechują się znakomitą jakością dźwięku i pozwalają słuchać muzyki zgodnie z zamysłem jej twórców i wykonawców. Do uzyskania tego fantastycznego brzmienia przyczynia się procesor HD QN1e, wyposażony w 24-bitowy system przetwarzania dźwięku i przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem. Z kolei system DSEE HX™ (Digital Sound Enhancement Engine HX) optymalizuje nagrania z poddanych kompresji plików muzycznych, takich jak MP3, zapewniając jakość zbliżoną do dźwięku o wysokiej rozdzielczości. Słuchając muzyki i oglądając filmy, można więc całkowicie zanurzyć się w dźwięku o wysokiej jakości, a uciążliwe podróże staną się przyjemną i relaksującą ucieczką od zgiełku otoczenia.

SONY 2


Prawdziwie bezprzewodowa konstrukcja słuchawek WF-1000XM3 oznacza pełną swobodę ruchów, bez utrudnień w postaci plączących się kabli. Co więcej, te małe i lekkie słuchawki są wyposażone w nowo opracowany układ BLUETOOTH®. Umożliwia on równoczesne przesyłanie lewego i prawego kanału dźwięku, w przeciwieństwie do dotychczasowych rozwiązań, w których lewy i prawy kanał były transmitowane naprzemiennie. W połączeniu z nową, zoptymalizowaną budową anteny uzyskuje się bardzo stabilne połączenie i niezakłócony odbiór. Dzięki mniejszemu opóźnieniu dźwięku także oglądanie filmów na sparowanym urządzeniu staje się dużo przyjemniejsze.

Projektanci słuchawek WF-1000XM3 poświęcili szczególną uwagę wygodzie i stabilności ich noszenia. Konstrukcja „ergonomic tri-hold” sprawia, że włożone do uszu słuchawki mają trzy punkty mocowania, co zapobiega ich wysuwaniu się. Do stabilnego trzymania się wkładek w uszach przyczynia się również duża przyczepność gumowej powierzchni. Użytkownicy mają do wyboru 4 rozmiary wkładek hybrydowych oraz 3 rozmiary wkładek „Triple comfort”.


Osłabiający hałasy procesor QN1e zużywa mało energii, co znacząco zwiększa wydajność akumulatora i czas słuchania, który przy włączonym osłabianiu hałasów wynosi nawet 24 godziny[1]. Uzyskanie tak dużej wartości jest możliwe dzięki eleganckiemu etui, które pełni funkcję ładowarki i idealnie sprawdza się w ruchu. Słuchawki mają ponadto funkcję szybkiego ładowania: wystarczy 10 minut, by uzupełnić zapas energii w stopniu wystarczającym nawet na 90 minut słuchania.

Komunikację z otoczeniem bez zdejmowania słuchawek umożliwia tryb Quick Attention: aby go użyć, wystarczy przyłożyć palec do panelu dotykowego na lewej słuchawce. Urządzenie natychmiast zmniejszy głośność i przestanie tłumić dźwięki z zewnątrz, pozwalając usłyszeć komunikat lub zamówić napój. Użytkownik może ponadto wybierać funkcje czujników dotyku na słuchawkach[2], aby prostymi dotknięciami włączać odtwarzanie, wstrzymywać je, pomijać utwory i uaktywniać asystenta głosowego. Nowością jest funkcja wykrywania noszenia: automatycznie wstrzymuje ona odtwarzanie muzyki po wyjęciu z ucha jednej ze słuchawek, a wznawia je po włożeniu słuchawki. Dzięki temu nie traci się ani taktu ulubionego nagrania.

Słuchawki są zoptymalizowane do współpracy z Asystentem Google[3]. Umożliwia to obsługę za pomocą komend głosowych, co ułatwia ich użycie podczas podróży. Aplikacja Sony | Headphones Connect pozwala z kolei dostosować dźwięk, sposób osłabiania zewnętrznego hałasu czy działanie czujników dotykowych.

Słuchawki WF-1000XM3 trafią do sprzedaży w połowie sierpnia.

Dane techniczne produktu znajdują się pod adresem: https://www.sony.pl/electronics/truly-wireless/wf-1000xm3

 

[*] Stan na 1 czerwca 2019 r. Na podstawie badania Sony Corporation, pomiar zgodnie z wytycznymi JEITA na rynku prawdziwie bezprzewodowych słuchawek osłabiających zewnętrzne hałasy.

[1] Do 24 godzin z włączonym osłabianiem hałasów (6 h x 3 ładowania); do 32 godzin z wyłączonym osłabianiem hałasów (8 h x 3 ładowania). Etui wystarcza na maksymalnie 3 dodatkowe ładowania.

[2] Dostosowywanie przy użyciu aplikacji Sony | Headphones Connect.

[3] Google jest znakiem towarowym Google LLC.

© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.