Polecamy książkę

SOMEBODY TO LOVE

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

July 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Nikon wyznacza granice ultraszybkiej fotografii

Firma Nikon nawiązała współpracę z mistrzem świata dwóch wag federacji BAMMA w mieszanych sztukach walki Tomem "Fire Kid" Duquesnoyem oraz fotografem sportowym Tomem Milesem w celu zarejestrowania trwających ułamki sekund momentów uderzenia i zaprezentowania obrazów, których nie dałoby się zaobserwować gołym okiem.

nikon moment uderzenia

Niezwykle szybki supergwiazdor MMA wyprowadzał ciosy w różne artykuły spożywcze, takie jak arbuzy, ciasta i dynie, a rejestrowane zdjęcia prezentowały olbrzymią szybkość przetwarzania lustrzanki Nikon D500 i jej możliwości przy wysokiej czułości ISO.

Inspiracją do sesji fotograficznej z zawodnikiem MMA na potrzeby kampanii "Moment uderzenia" było skojarzenie podstawowych cech lustrzanki D500, czyli szybkości, mocy i precyzji, z cechami sportowca.

"Użyliśmy lustrzanki Nikon D500 do sfotografowania skutków uderzenia w obiekt z pełną siłą przez wytrenowanego zawodnika" - mówi zawodowy fotograf Tom Miles. "Jako fotograf sportowy zawsze staję przed wyzwaniem polegającym na uchwyceniu trwającego ułamek sekundy momentu. Może to być fotografowanie zawodnika przekraczającego linię mety lub padającego na deski po nokautującym go trafieniu w ringu. Zajęliśmy się tymi codziennymi zadaniami fotografów w ich skrajnej postaci i badaliśmy moment uderzenia, w sytuacji, gdy w obiekt trafia cios wyprowadzony bardzo szybko i z olbrzymią siłą".

nikon-moment-uderzenia-3

Seria zdjęć przedstawia Toma Duquesnoya kopiącego, uderzającego pięścią, rozbijającego i roztrzaskującego artykuły spożywcze w warunkach słabego oświetlenia. Zdjęcia wykonane z czasem otwarcia migawki równym 1/8000 sekundy pokazują szybkość i technikę niezbędne do zniszczenia takich nietypowych przeciwników.

Tom Duquesnoy, mistrz świata MMA, mówi: "We Francji mamy powiedzenie «nie baw się jedzeniem», ale na potrzeby tej sesji zrobiłem wyjątek. Kibice oglądający walki MMA nie mogą w pełni docenić szybkości i mocy ciosów zadawanych przez zawodników. Dopiero te zdjęcia pomagają zobrazować moją siłę, zwinność i precyzję".

nikon moment uderzenia 2

Nikon D500 umożliwia wykonanie w trybie szybkich zdjęć seryjnych do 200 zdjęć w formacie JPEG i 200 zdjęć w nieskompresowanym 14-bitowym formacie RAW z prędkością fotografowania do 10 kl./s¹, bez najmniejszego spowolnienia. Pozwala to rejestrować naprawdę szybko poruszające się obiekty. Dzięki technologii zastosowanej w aparacie Nikon D500 fotograf sportowy rejestrujący zawodnika motocrossu szybującego na motocyklu w powietrzu lub fotograf przyrody polujący na jaguara w biegu mogą uchwycić te momenty w wysokiej rozdzielczości. Użyty w modelu D500 procesor przetwarzania obrazu EXPEED 5 zapewnia czułość aż do ISO 51200, z możliwością zwiększenia jej do wartości Hi 5 (odpowiadającej czułości ISO 1640000), dzięki czemu można robić zdjęcia w warunkach słabego oświetlenia. 

© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.