Polecamy książkę

SOMEBODY TO LOVE

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

July 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

CALVIN KLEIN WOMEN

Skomponowany przez kreatorki zapachów Annick Menardo i Honorine Blanc, zapach CALVIN KLEIN WOMEN to gra kontrastów, zróżnicowana tak nieskończenie, jak osobowości kobiet, które go zainspirowały. Połączenie siły z delikatnością, świeżości ze zmysłowością.

cc women

Zapach, zabarwiony na jasnoróżowy kolor, skonstruowano wokół trzech podstawowych składników: delikatnych płatków kwiatu pomarańczy, wilgotnej zmysłowości eukaliptusa i intensywnego drewna cedrowego z Alaski. Składniki te połączono z czarnym pieprzem i olejkiem cytrynowym, bukietem magnolii wielkokwiatowej i absolutem jaśminu, a także z uwodzicielską mocą olejku eterycznego Olibanum i Ambrox® Super.

Wyrażając etos CALVIN KLEIN WOMEN, każdy składnik jest afirmowany i traktowany z szacunkiem: pojedynczy składnik jest równie ważny jak kompozycja i żaden nie może istnieć bez drugiego. Połączono je w celu stworzenia zaskakującego i niepowtarzalnego zapachu drzewno-kwiatowego, co stanowi sprzeczność pojęć. W tym dynamicznym i nowoczesnym zapachu użytkownik odkrywa wewnętrzną dwoistość, ciągłe napięcie między różnymi elementami i mariaż przeciwieństw. I jako taki zapach ten stanowi olfaktoryczny portret wielowarstwowej idei kobiecości.

KOMPOZYCJA ZAPACHOWA: Drzewno-kwiatowa

NUTA GŁOWY: zdrewniałe owoce eukaliptusa
NUTA SERCA: kwiat pomarańczy
NUTA GŁĘBI: drewno cedru alaskańskiego


Flakon i opakowanie zewnętrzne CALVIN KLEIN WOMEN to hybryda, która wyraża kreatywną tożsamość marki CALVIN KLEIN według Rafa Simonsa - dyrektora kreatywnego marki. Praca Simonsa konsekwentnie przekracza granice między światem sztuki i mody, a tu dodano jeszcze język klasycznej perfumerii. Flakon zapachu, stworzony przez Suzanne Dalton we współpracy z Anne Collier, przepełnia ponadczasowa kobiecość. Flakon z masywnego szkła ma ergonomicznie zaokrąglony kształt oraz srebrny pierścień i pompkę, które nawiązują do tradycyjnych archetypów perfumiarstwa. Równocześnie zgłębia i burzy estetyczne kody, wyraża poszanowanie wobec tradycji i rzuca jej wyzwanie. Flakon konfrontuje te odniesienia do przeszłości nowym elementem: graficznym, ponadwymiarowym korkiem w kształcie dysku, który stanowi tło dla fotograficznego nadruku Anne Collier. Ten flakon niczym objet d’art  zaciera granice między sztuką i modą, łączy wizualny język współczesnej fotografii z odwiecznymi wyobrażeniami na temat kobiecości. Odrzuca konformizm, przez co  kontynuuje tradycję łamania reguł i przekraczania granice, co jest synonimem marki CALVIN KLEIN.


Grafika na flakonie i opakowaniu zewnętrznym CALVIN KLEIN WOMEN to dzieło artystki Anne Collier. Ukazuje kobiece oko patrzące na świat. Przeobraża się w różnych inkarnacjach, stanowi kontrapunkt dla fascynacji Rafała Simonsa sztuką współczesną, jego transformację dzieł takich artystów jak Andy Warhol w projektach ubiorów. Tu dzieło Collier ukazano na okrągłym korku, który staje się obiektem sztuki, oraz na białym opakowaniu, które stanowi niekonwencjonalną ścianę galerii w miniaturze. W swojej pracy Collier roztrząsa zarówno akt patrzenia, jak również bycie oglądanym. W swoich pracach zastanawia się, co to znaczy być kobietą i jak przedstawiano kobiety w sztuce, reklamie i mediach. Oko jest w pracy Collier powracającym motywem i jest ściśle powiązane z mechanizmami aparatu. Dla Collier oko to próg między naszym życiem wewnętrznym i zewnętrznym, między naszymi pragnieniami a realiami dnia codziennego.  


CALVIN KLEIN WOMEN EDP 30 ml. Sugerowana cena: 239,00 zł
CALVIN KLEIN WOMEN EDP 50 ml. Sugerowana cena: 335,00 zł
CALVIN KLEIN WOMEN EDP 100 ml. Sugerowana cena: 429,00 zł

© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.