Polecamy książkę

zmierzch tudorow

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

June 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Milka - Odkryj "delikatność w sercu"

Niejeden miłośœnik Milki głowił się nad jej delikatną i apetyczną nazwą. Słowo Milka wzięło się z kombinacji słów Milch i Kakao, które w języku niemieckim oznaczają nic innego jak mleko i kakao, czyli wszystko co stanowi o wyjątkowym smaku najdelikatniejszej czekolady Milka.

indeks

Twórcą pierwszej alpejskiej tabliczki był słynny szwajcarski cukiernik Philippe Suchard.

To właœśnie jego firma w latach dziewięćdziesiątych XIX wieku wyprodukowała pierwszą tabliczkę czekolady o wyjątkowo delikatnej konsystencji. Sekretem produkcji było mleko -– do tego czasu nie korzystano z tego składnika, co sprawiało, że dostępne na rynku wyroby czekoladowe były cierpkie w smaku. Tak oto poœród alpejskich wzgórz narodziła się delikatna czekolada, która stała się również symbolem najdelikatniejszych wartoœści, obecnych do dziśœ w kampaniach marki.

Pierwsza tabliczka czekolady zawinięta w słynne opakowanie w fioletowym kolorze została wyprodukowana w 1901 roku w Lörrach w Niemczech. W Polsce czekolada Milka dostępna jest od 1993 roku. Początkowo była to klasyczna tabliczka z alpejskiego mleka, ale systematycznie pojawiały się nowe produkty -– zaskakujące warianty tabliczek, praliny, a także ciastka.

Czekolada Milka sprawia, że rozpływamy się już od 115 lat. W tym roku marka zachęca nie tylko do odkrycia klasycznej tabliczki na nowo, ale również do ponownego odkrycia jej delikatnośœci: w alpejskim smaku, konsystencji i przede wszystkim w nas samych. A wszystko to w ramach nowej kampanii „Delikatnoœść w sercu”!

KROWA-MILKA-2

Symbolem marki jest znana na całym œwiecie krowa Lila -– fioletowa łaciata krowa rasy simentalskiej, najczꜶciej przedstawiana na tle Alp. Za pomysłodawcę  projektu logo uważa się  Philippe'a  Sucharda, który umieśœcił wizerunek krowy na etykiecie już w 1922 roku. Początkowo jednak krowa miała "„zwyczajne”" czarno-białe umaszczenie.

„Milka to czekolada z ponad stuletnią historią -– mówi Urszula Czerniawska, brand manager Milka, Mondelez Polska sp z o.o. –Przez ten czas tabliczka i krowa Lila zawojowały prawie cały śœwiat. To, co wyjątkowe w Milce, to smak – z pewnośœcią każdy z nas potrafi zanucić klasyczną melodyjkę <<Milka to alpejskiego mleka najdelikatniejszy smak>>. To właśœnie alpejskie mleko, dostarczane przez certyfikowanych dostawców z Austrii jest od lat sekretem delikatnośœci Milki. Chcemy zachęcić wszystkich, aby odkryli na nowo ten smak, a wraz z nim delikatnośœć ukrytą w każdym z nas”.

 

milka1milka1milka1milka1milka1milka1

 

Z okazji 115 urodzin marki Milka - 21 kwietnia 2016 w Restauracji AleGloria odbyła się super-delikatna konferencja prasowa.

Spotkanie, które poprowadził Bartek Jędrzejak było œświetną okazją do posłuchania o wyjątkowych właœciwośœciach czekolady oraz o tym dlaczego Milka zawdzięcza swój najdelikatniejszy smak.

 

milka1milka1milka1milka1milka1milka1

 

Porada: Wyjątkowa delikatnośœć konsystencji i smak Milki sprawiają, że rozpływamy się również w sercach. Najprośœciej można to sprawdzić wkładając kostkę do buzi i zamykając oczy.

 

Spot reklamowy kampanii "Delikatnoœć w sercu" można będzie obejrzeć od pierwszych dni maja.

© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.