Polecamy książkę

SOMEBODY TO LOVE

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

September 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Wyjazdy bez kłopotów

Koniec zimy i zbliżająca się wiosna to dobry moment na różnego rodzaju wyjazdy. Niezależnie od tego, czy zdecydowaliśmy się na wypad na narty czy na wyjazd w tropiki, mogą nam grozić problemy żołądkowe związane ze zmianą otoczenia, nową florą bakteryjną i związanym z podróżą stresem.

PODROZE


Przyjęło się sądzić, że biegunka podróżnych zdarza się wyłącznie osobom wyjeżdżającym w odległe kraje, głównie tropiki. Świadczą o tym jej potoczne nazwy, takie jak klątwa faraona czy zemsta Montezumy. Okazuje się, że to nie do końca jest prawda. Czasami wystarczy niewielka zmiana otoczenia - na przykład wyjazd w nasze Tatry - do tego trochę stresu, niewyspania, jedzenie w knajpkach i problemy żołądkowe gotowe. To niekoniecznie musi być zatrucie - choć i to może się zdarzyć, czasem dopada nas po prostu biegunka podróżnych, która może skutecznie uprzykrzyć wymarzony odpoczynek.


Okazuje się, że nawet 40% podróżnych cierpi na różnego rodzaju problemy jelitowe, dające jednak podobne efekty - biegunkę, wzdęcia, bóle brzucha, które mogą zepsuć najlepiej zaplanowany wyjazd. Problem ten dotyczy osób w każdym wieku.

Czy można ich uniknąć? Na pewno pomoże rygorystyczne przestrzeganie zasad higieny - częste mycie rąk, dokładne mycie owoców i obieranie ich przed jedzeniem, unikanie surówek i sałatek, picie wyłącznie butelkowanej wody, unikanie lodu w napojach. To powinno pomóc naszemu układowi pokarmowemu powrót do równowagi.

Ponieważ jednak czynnikami wywołującymi biegunkę podróżnych jest również stres i niewyspanie - często towarzyszące pakowaniu i drodze na wypoczynek, lepiej zaopatrzyć swoją apteczkę w odpowiednie leki o działaniu miejscowym i nie wpływające na naturalną florę bakteryjną znajdującą się w przewodzie pokarmowym - takie jak Nifuroksazyd Polfarmex w wygodnym, rodzinnym opakowaniu, który leczy ostre i przewlekłe biegunki pochodzenia bakteryjnego, zarówno w przypadku biegunki podróżnych, jak i przy zatruciach pokarmowych i nie zaburza naturalnej flory bakteryjnej przewodu pokarmowego.

© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.