Polecamy książkę

zmierzch tudorow

Sephora Trend Report

sephora

Kalendarium

January 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Egzotyczna plaża w centrum miasta

vital-sun-1Woda, palmy, muskające skórę światło  - czy taki relaks jest realny jesienią  i zimą w centrum miasta? Jak się  okazuje, owszem. W zawrotnym tempie rośnie popularność tzw. słonecznych łączek, czyli programu stworzonego na wzór naturalnego słońca. Taki sposób na relaks - w połączeniu z egzotyczną aranżacją - jest serwowany przez coraz większą ilość hoteli i ośrodków SPA.

Słońce ma ogromne znaczenie dla naszego życia - wpływa zarówno na klimat, na roślinność, jak i na nasze codzienne sprawy. O dużym wpływie światła na nasze zachowanie i samopoczucie przekonujemy się zwłaszcza jesienią i zimą, gdy mamy go znacznie mniej niż latem. Wówczas słońce wschodzi później, a zachodzi wcześniej - często więc zdarza się, że nasz kontakt ze światłem jest bardzo ograniczony. Na znacznie mniejszy dostęp do światła reaguje bardzo wiele osób, nierzadko nie zdając sobie z tego sprawy.

Już jesienią pojawia się rozdrażnienie, uczucie senności, nieuzasadniony smutek i kłopoty z koncentracją. Sezonowa depresja dotyczy najczęściej kobiet, ale ten problem nie omija również mężczyzn. Gdy dokuczają nam zmęczenie i przygnębienie spowodowane zbyt małą ilością światła, z pewnością powinniśmy pamiętać, że możemy skutecznie przeciwdziałać tym stanom. Z pomocą mogą przyjść między innymi coraz powszechniej stosowane słoneczne łączki, instalowane w nowoczesnych hotelach, centrach odnowy biologicznej i ośrodkach SPA. 

vital-sun-woda
Czym jest właściwie słoneczna łączka? Jest to innowacyjny program rewitalizacji i zdrowego opalania. Inspiracją dla stworzenia urządzenia było naturalne słońce - słoneczne łączki Vital Sun emitują zatem nie tylko promienie UVA i UVB, ale również pełne spektrum naturalnego światła słonecznego i promieniowanie podczerwone. Zastosowanie wyselekcjonowanych fal promieniowania UV i IR wykazuje korzystny wpływ dla ludzkiego organizmu - słoneczna łączka to nie tylko zdrowa opalenizna, ale i wspaniały sposób na relaks i poprawę samopoczucia oraz wzmocnienie sił witalnych. Vital Sun daje światło widoczne dla oka, a w połączeniu z ciekawym, egzotycznym wystrojem sali może stanowić bardzo przyjemny substytut wakacyjnej atmosfery. Nic więc dziwnego, że w pokojach z urządzeniem można znaleźć bardzo często tropikalne rośliny, fototapety przedstawiające plażę i ocean, czy chociażby zieloną, "trawopodobną" wykładzinę. Vital Sun robi szczególne wrażenie na basenie, gdzie prócz wysokiej temperatury, kojarzącej się z wakacjami mamy również wodę. W takim miejscu można nie tylko popracować nad swoją kondycją fizyczną, ale również nad opalenizną i witalnością. Taki relaks będzie strzałem w dziesiątkę zwłaszcza dla osób, które w czasie chłodnych dni zaczynają ze zdwojoną siłą tęsknić za morzem.  

W salonach SPA od dawna wykorzystuje się pozytywny wpływ natury na ludzkie zmysły. Za sprawą ciekawych dźwięków (np. śpiewu ptaków, szumu fal), relaksujących aromatów i kolorów można stworzyć unikalną, relaksującą atmosferę, która pozwala na pełen relaks i wyciszenie. Słoneczna łączka zdaje się kontynuować ten nurt poprzez wykorzystywanie światła i jego wpływu na ludzkie samopoczucie. Coraz większa popularność tego programu może być związana z dużym zapotrzebowaniem na usługi relaksujące i poprawiające nastrój. Wielu ludzi, chociażby ze względu na obowiązki zawodowe, nie może sobie pozwolić nawet na kilkudniowe wczasy. Długie godziny spędzane w zamkniętych pomieszczeniach, stres i brak czasu na zaplanowanie kilku dni odpoczynku mają swój wpływ na nasz stan. Obecność salonów, w których w środku zimy możemy wypocząć wśród egzotycznej przyrody i promieni światła jest zatem bardzo potrzebna – nie tylko w dużych miastach, ale i mniejszych miejscowościach, gdzie ludzie tak samo tęsknią za słońcem. Egzotyka w połączeniu z zimą i centrum miasta kojarzy nam się dość bajkowo, ale akurat ta bajka jest całkiem realna i może nam skutecznie poprawić humor, nawet w przerwie na lunch.

www.abacosun.pl
© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.