Polecamy książkę

male mroczne klamstwa

Sephora Trend Report

sephora

Kalendarium

April 2018
Mo Tu We Th Fr Sa Su
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Pałac Bałoszyce

Palac-BaloszycePałac Bałoszyce znajduje się w północnej częsci malowniczego Pojezierza Iławskiego, na terenie gminy Susz, zaledwie 1,5 godziny drogi od Trójmiasta. Ta szczególna okolica zachęca do odwiedzin swym czystym, nieskażonym powietrzem, położeniem dziesiątki kilometrów od jakichkolwiek zakładów przemysłowych, oraz oczywiście przepięknym krajobrazem warmińsko-mazurskich lasów i jezior.
Baloszyce-BramaPałac położony jest na niewielkim wzniesieniu opadającym w kierunku zachodnim i północnym ku neogotyckiej bramie wiodącej do parku.

Pałac Bałoszyce pochodzi z II połowy XVIII wieku. Został przebudowany po 1850 roku, otrzymując kształt regularnej bryły z krzyżowymi blankami i wieżyczkami narożnymi w stylu neogotyku angielskiego. Po 1945 roku uległ zniszczeniu. Odbudowano go w latach 70. XX wieku.

Swoją neogotycką sylwetkę wzorowaną na pałacu Babelsberg w Poczdamie pałac zawdzięcza Karlowi Otto Magnusowi von Brunnecke, który w drugiej połowie XIX w. przebudował dawną barokową rezydencję biskupa Pomezanii Georga von Polenza. Dzisiaj znajduje się tu elegancki hotel.

Palac-Baloszyce-2Do dyspozycji gości jest 27 pokoi o wysokim standardzie, gabinety odnowy biologicznej i masażu oraz sauna. Restauracja hotelowa zaprasza na wykwintne dania kuchni polskiej i niemieckiej, ale także regionalne potrawy mazurskie.

Integralną częścią zespołu pałacowego jest stadnina koni, która oprócz jazdy konnej oferuje gościom przejażdżki bryczkami, zimą kuligi, a nowożeńcom ślubne zaprzęgi. Ogromnym walorem tego miejsca jest rozległy stary nastrojowy park ze stawami rybnymi i ruinami neogotyckiego amfiteatru.

Od niedawna na terenie parku okalającego Pałac znajduje sie jeszcze jedna atrakcja. Jest nią czakram bieli - źródło pozytywnej energii. Czakram został odkryty przez mistrza radiestezji panią Alicję Rospond. Znajduje się zaledwie 50 m od pałacu, w miejscu otoczonym pięcioma ponadstuletnimi drzewami. Moc bałoszyckiego czakramu jest porównywalna z mocą czakramu na Wawelu. W skali Bovisa emituje energię 120 000-150 000 jednostek.

Czakram-bieli"Czakram" oznacza dosłownie "kwiat lotosu", czyli inaczej siódmy kamień szczęśliwy, miejsce mocy lub "ognisko sił tajemnych" To takie miejsce, w którym koncentruje się energia Kuli Ziemskiej i Kosmosu. Nawet krótkie przebywanie w jego zasięgu przynosi uczucie odprężenia i wypoczynku lub może prowadzić do ustąpienia różnych dolegliwości. Zatem kogo nie postawią na nogi zabiegi w pałacowych gabinetach odnowy biologicznej i masażu, z pewnością może liczyć na zastrzyk sił witalnych oraz pozytywnej energii z bałoszyckiego czakramu.

Pałac w Bałoszycach może być doskonałą bazą wypadową oraz miejscem do nabierania sił po trudach pobytu w Warszawie czy Gdańsku. Przebiegające szlaki napoleońskie czy krzyżackie oraz ciekawe osobliwości techniczne na kanale Ostródzko - Elbląskim, skansen w Olsztynku, pola bitewne pod Grunwaldem, źródła rzeki Drwęcy z hodowlą pstrąga, Napromek z parkiem krajobrazowym Wzgórz Dylewskich, ścieżki dydaktyczne w otoczeniu dziewiczej przyrody zachęcają do odwiedzenia tych miejsc.

W bezpośredniej okolicy Pałacu Bałoszyce znajdują się również takie atrakcje jak: barokowy kompleks pałacowy Finckensteinów w pobliskim Kamieńcu, w którym w 1807r. rezydował Napoleon Bonaparte, Zamek Kapituły Pomezańskiej w Szymbarku, a także miejsca o których wiele pisać nie trzeba: Malbork, Iława, jezioro Jeziorak, Zamek Krzyżacki w Kwidzynie oraz Kanał Ostródzko-Elbląski.

Pałac Bałoszyce
Bałoszyce 25, 14-240 Susz
tel. 0-55 278 62 29, 278 07 40 (42)
fax 0-55 278 07 41
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zdjęcie Czakramu Bieli pochodzi ze strony internetowej Pałacu w Bałoszycach.
© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.