Polecamy książkę

zmierzch tudorow

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

June 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Poza horyzonty

Poza-horyzontyNajmłodszy w historii oraz jedyny niepełnosprawny zdobywca bieguna północnego i południowego, założyciel fundacji Poza Horyzonty, laureat nagrody Człowiek bez barier - to tylko niektóre z sukcesów, jakimi może poszczycić się dwudziestojednoletni Jasiek Mela.
Właśnie ukazała się książka Jaśka Meli - Poza horyzonty, dzięki której poznamy go nieco bliżej, jego historię zmagań z losem oraz historię jego niecodziennych podróży, które stały się pasją jego życia.

Jasiek rozpoczyna opowieść o swoim życiu od 24 lipca 2002 roku, kiedy to w wyniku porażenia prądem stracił lewą nogę i prawe przedramię. Następnie przeprowadza nas przez kolejne tragiczne wydarzenia, takie jak pożar rodzinnego domu oraz śmierć młodszego brata. Opowiada o pobycie w szpitalu, załamaniu nerwowym oraz długiej rehabilitacji.

Dlaczego więc ktoś, kogo dotknęła taka tragedia, myśli o zdobyciu obu biegunów? Jasiek odpowiada prosto: A dlaczego nie? Przecież każdy ma swój biegun. W sytuacji, gdzie każda, nawet najprostsza czynność ograniczona jest szeregiem barier, gdzie normalne życie jest jedynie wspomnieniem, autor odkrył swoją pasję, która dodała mu sił do przezwyciężenia przeciwności losu i otworzyła drogę do największej przygody życia.

Jasiek Mela już  dwa lata po wypadku razem z Markiem Kamińskim zdobył oba bieguny Ziemi, a cztery lata później wraz z dziewięcioma niepełnosprawnymi osobami wyruszył na najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro. Udowodnił tym samym, że kalectwo to jedynie stan umysłu, a „chcieć” oznacza „móc”.

Prezentowana książka to opowieść o człowieku, który mimo swej niepełnosprawności kocha życie. Jasiek Mela swój optymizm przekazuje swoim podopiecznych z fundacji Poza Horyzonty. Tam też trafi jedna złotówka z każdego sprzedanego egzemplarza książki.

Mela Jan - Poza horyzonty
Wydawnictwo: G+J RBA
Cena z okładki: 39,90 zł
© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.