Polecamy książkę

SOMEBODY TO LOVE

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

December 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Światowa premiera wyjątkowego jachtu B36 polskiej marki Bravo Yachts

Nowa, polska marka jachtowa Bravo Yachts śmiało wkroczyła w światowy rynek luksusowych łodzi i jachtów, debiutując w listopadzie tego roku z nowatorskim modelem łodzi. B36 to odważny design, innowacyjne rozwiązania i funkcjonalna wszechstronność.

Bravo Yachts 1

Prototyp łodzi B36, od podstaw zaprojektowany i zbudowany w Polsce, został niedawno z sukcesem zaprezentowany na 55. Międzynarodowych Targach w Fort Lauderdale na Florydzie. Jest to jedna z największych, międzynarodowych imprez przemysłu jachtowego na świecie.


Bravo Yachts: idea + forma ze znakiem "made in Poland"

B36 to pomysł grupy entuzjastów jachtingu, inżynierów i projektantów łodzi, którzy połączyli swoje siły, by stworzyć nową markę i model łodzi, który przełamie stereotypy: „B36 to spełnienie naszych własnych marzeń o tym, jak powinna wyglądać i funkcjonować łódź. Od początku myśleliśmy o zbudowaniu modelu, który będzie miał poniżej 15 metrów długości, ale który zapewni użytkownikowi jakość i poczucie komfortu dotąd niespotykane w jachtach o tych gabarytach. Zadbaliśmy o każdy detal, zarówno od strony technicznej, jak i od strony designu. To łódka, którą prowadzi się lekko jak zabawkę, wyjątkowo wydajna i przyjazna środowisku. I, na czym bardzo nam zależało, wzbudzająca swoim wyglądem wiele emocji.” – komentuje Krzysztof Ptak, dyrektor operacyjny Bravo Yachts. „Mieliśmy ogromne szczęście, ale też dużo samozaparcia, że udało nam się nasz bardzo odważny pomysł urzeczywistnić w tak krótkim czasie. Spójna wizja, doświadczenie i zaangażowanie ludzi, z którymi pracowaliśmy nad pierwszym egzemplarzem B36, pozwoliły na to, że prototyp wodował w niespełna rok od postawienia pierwszej kreski w projekcie.” Pierwszym sukcesem nowej polskiej marki był bardzo udany debiut na międzynarodowej imprezie, jakim było tegoroczne Fort Lauderdale International Boat Show i entuzjastyczne recenzje, jakie model zebrał w środowisku.

B36 - wydajność, wygoda, wszechstronność i wyraziste wzornictwo.

B36 to kompaktowy jacht motorowy, napędzany dwoma silnikami Volvo Penta D3-220. B36 został stworzony jako wyzwanie dla tego, co jest obecnie dostępne na rynku, zarówno pod względem parametrów, wzornictwa, jak i opcji, które mogą być konfigurowane indywidualnie przez użytkownika. W B36 połączono doskonałe rzemiosło jachtowe
z najnowszymi osiągnięciami technologii, wpływającymi na poprawę wydajności łodzi, ale również na jej parametry użytkowe.

Bravo Yachts 2

Wszechstronny i wygodny:

Od samego początku prac nad B36 za cel stawiano sobie osiągniecie wielozadaniowego, wszechstronnego urządzenia, które będzie przyjazne dla użytkownika. Niezależnie od stażu na wodzie, niezależnie od umiejętności, B36 daje się prowadzić każdemu i pozwala bardzo szybko poczuć się na łodzi jak w domu, dzięki temu, że cała gama opcji jest wybierana przez użytkownika i skrojona według jego potrzeb. W tym zakresie twórcy łodzi nie poszli na kompromis - choć raczej skromnych rozmiarów, B36 oferuje rozwiązania dostępne na dużych i luksusowych jachtach. Łódź jest przeznaczona na maksymalnie 12 pasażerów, a kabina może z powodzeniem przenocować 4-osobową załogę. Jacht jest wyposażony w łazienkę i toaletę, wygodne miejsca do siedzenia, wiele użytecznych schowków, lodówkę, kuchenkę a opcjonalnie - nawet w klimatyzację. Materiały wykończeniowe i kolory, ale też sam układ „umeblowania” na łodzi B36 są wybierane indywidualnie przez użytkownika. Nie ma tutaj zdefiniowanych standardów - każdy przyszły właściciel ma możliwość dodawania i odejmowania różnych elementów wyposażenia i zmiany ich układu, w zależności od tego, czy potrzebuje więcej miejsc wypoczynkowych i schowków, czy raczej zależy mu na bardziej przestronnym pokładzie.

Wzornictwo: brawurowe linie i ekskluzywne materiały:

Unikalny design to znak rozpoznawczy jachtu motorowego B36. Ideą było stworzenie wzorniczego ekwiwalentu dla pojęcia, jakim jest „odwaga” - w języku projektowania łodzi. Wyraziste, ostre kształty kadłuba, niezwykła dynamika linii i mocno zaakcentowane detale tworzą formę, która nikogo nie pozostawia obojętnym. Za ten nowoczesny wygląd łodzi odpowiada polskie studio projektowe WW Design.
Wyrafinowane wzornictwo i jakość rzemiosła to coś, co można wyczuć w każdym centymetrze B36. Każdy detal został przemyślany, niemal każdy szczegół – starannie dobrany i zaprojektowany indywidualnie. Przykładem może być wyjątkowa kotwica, wykonana ze stali nierdzewnej, zaprojektowania specjalnie, by stylistycznie „otwierać” bryłę jachtu. Dostępna jest ona w dwóch wariantach wykończenia: polerowana na wysoki połysk, lub lakierowana na czarny mat.
Ta uważność względem materiałów i jakości detali na B36 sprawia, że swoim standardem model Bravo Yachts wykracza poza to, czego można się spodziewać po łodzi tej skali.

Bravo Yachts 3

Wydajny, przyjazny dla środowiska i inteligentny:

B36 napędzają jedne z najlepszych na rynku silniki diesla Volvo Penta, dzięki którym znacznie obniża się zużycie paliwa  - a tym samym zmniejsza negatywny wpływ spalin na środowisko. Dzięki podniesionej wydajności zwiększono również zasięg łodzi: można bez tankowania odbywać na B36 dłuższe rejsy. B36 może zostać wyposażony w dodatkowy agregat, oraz opcjonalne panele fotowoltaiczne, doskonale wpasowane w spoiler łodzi. Oszczędzanie energii wspierane jest również dzięki zastosowaniu oświetlenia LED. Nowoczesne sprzęty i systemy (jak np. Vacuflush) pomagają również zredukować zużycie słodkiej wody. Dodatkowo marka zdecydowała się zrezygnować z użycia tradycyjnego na jachtach tej klasy drewna tekowego, które pochodzi z zagrożonych lasów Birmy. Na pokładzie z powodzeniem zastępuje je nowoczesne tworzywo o zbliżonych parametrach i estetyce.


Inteligentne systemy sterowania, ustawienia parametrów rejsu, strefowego zużycia energii i obsługa multimediów - to wszystko skupione zostało w Glass Cockpit Volvo Penta/Garmin. Do zdalnej regulacji ustawień można używać odpowiedniej aplikacji działającej w systemie iOS lub Android - obsługa łodzi nigdy nie była łatwiejsza. Inteligentne manewrowanie na B36 wspomaga nowatorskie rozwiązanie Volvo, jakim jest joystick, dzięki czemu rozwiązano problem z utrudnionym niekiedy zadaniem, jakim jest parkowanie w marinie.

Parametry i cena

Długość kadłuba: 9,94 m
Długość całkowita: 11,09 m
Szerokość: 3 m
Zanurzenie z podniesionymi pędnikami: 48 cm
Zanurzenie z opuszczonymi pędnikami: 89 cm  
Waga: 4900 kg
Wysokość ponad linią wody: 3 m
Pojemność zbiorników paliwa: 393 l
Maksymalna, certyfikowana liczba osób na pokładzie: 12
Pojemność zbiornika wody: 190 l
Pojemność zbiornika ściekowego: 106 l

Opcje standardowe:

Dwie automatyczna pompy zęzowe, ręczna pompa zęzowa, zestaw akumulatorów, ciśnieniowy system wody słodkiej, bojler, automatyczny system gaśniczy, trym klapy, uchwyty pokładowe Smartlock, oświetlenie LED, system nagłośnieniowy Fusion Marine z 1 radiem, prysznic na pawęży z zimną i ciepłą wodą, kompas, drabinka kąpielowa, gniazdo 12V, gniazda USB, 6 składanych knag cumowniczych, światła nawigacyjne LED, klakson, pokład Esthec Syntehtic, toaleta próżniowa Vacuflush, radio VFH z AIS, wycieraczka, Volvo Penta/Garmin Glass Cockpit System 12″, silnik Volvo Penta D6-400.

Opcje dodatkowe - za dopłatą:

Klimatyzacja z ogrzewaniem - 16,000 BTU, maszt flagowy, lodówka i zamrażarka, zabezpieczenie antyporostowe, Premium Audio Fusion (6 głośników, odtwarzacz DVD, subwoofer), echosonda, podwodne światłą LED, płyta ceramiczna  Kenyon, grill elektryczny Kenyon, telewizor LED, winda kotwiczna wraz z kotwicą, agregat prądotwórczy, bimini, osłona przeciwsłoneczna, panele fotowoltaiczne.

Opcje silnikowe - za dopłatą:

Dwa silniki Volvo Penta D3-220 - 440 KM, Dwa silniki Volvo Penta D3-220 z joystickiem - 440 KM

Cena B36: od 1 562 000 PLN brutto z VAT.

O firmie Bravo Yachts: Misją Bravo Yachts jest tworzenie innowacyjnych jachtów, fundamenty naszej pracy to pasja, potrzeba zmiany i miłość do pływania. Na naszym pokładzie pracują wyjątkowi inżynierowie, projektanci, specjaliści ds. produkcji i sprzedaży, zarówno w Polsce jak i w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Doświadczenie naszej załogi pozwala nam oferować doskonałe jachty, które będą cieszyć swoich użytkowników. www.bravo-yachts.com

© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.