Polecamy książkę

SOMEBODY TO LOVE

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

January 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Żeglarstwo

Dziewczyny za stery!

Żeglarstwo to jedna z najciekawszych dyscyplin sportów wodnych. Niestety, w Polsce wciąż dominuje przeświadczenie, że dobrym, doświadczonym żeglarzem może być tylko pan z brodą, brzuszkiem i kapitańską fajką w zębach.

dziewczyny za stery 1

Nic bardziej mylnego! Przemierzając malowniczy szlak Wielkich Jezior Mazurskich coraz częściej zobaczyć można sterujące panie. Nie powinno to już nikogo dziwić, wszak żeglowanie jest sportem dla każdego.

Czytaj więcej...

Światowa premiera wyjątkowego jachtu B36 polskiej marki Bravo Yachts

Nowa, polska marka jachtowa Bravo Yachts śmiało wkroczyła w światowy rynek luksusowych łodzi i jachtów, debiutując w listopadzie tego roku z nowatorskim modelem łodzi. B36 to odważny design, innowacyjne rozwiązania i funkcjonalna wszechstronność.

Bravo Yachts 1

Prototyp łodzi B36, od podstaw zaprojektowany i zbudowany w Polsce, został niedawno z sukcesem zaprezentowany na 55. Międzynarodowych Targach w Fort Lauderdale na Florydzie. Jest to jedna z największych, międzynarodowych imprez przemysłu jachtowego na świecie.

Czytaj więcej...

Majówkowe wyjazdy dla singla, pary i rodziny

Tegoroczny długi weekend na początku maja wcale nie będzie taki długi - 1 maja to czwartek, więc w najlepszym razie możemy mieć cztery dni wolnego.

ATT00176

Nie znaczy to jednak, że mamy rezygnować z wyjazdowych planów - w końcu "majówka" to już polska tradycja. Jak ciekawie spędzić długi weekend samemu, z drugą połową albo z rodziną? Mamy kilka propozycji.

Czytaj więcej...

Wakacje pod żaglami - aktywna forma wypoczynku dla najmłodszych!

Planując wakacyjne wyjazdy, warto zadbać o aktywność fizyczną najmłodszych. Dobrym rozwiązaniem jest wysłanie dzieci na "Wakacje pod żaglami" z największą w Polsce szkołą żeglarską - Różą Wiatrów. Już w najbliższy weekend startują pierwsze w tym sezonie wakacyjne obozy i rejsy dla dzieci i młodzieży.

roza wiatrow 2

Żeglarstwo jest jedną z najciekawszych dyscyplin sportowych. Jeśli zdecydujemy się wysłać dziecko na obóz żeglarski możemy być pewni, że czas ten spędzi na zdobywaniu praktycznej wiedzy z teorii żeglowania, budowy jachtu czy meteorologii. Rejs szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich to jednak przede wszystkim okazja do obcowania z przyrodą i niepowtarzalną atmosferą mazurskich jezior i miasteczek.

Czytaj więcej...

The Culture 2011 Tall Ship Regatta - Finał w Gdyni

zlot995The Culture 2011 Tall Ships Regatta - jest imprezą organizowaną pod egidą międzynarodowego związku Sail Training International jako jedno z głównych wydarzeń uświetniających pełnienie roli Europejskiej Stolicy Kultury 2011 przez fińskie miasto Turku. Ideą regat była promocja kultury krajów basenu Morza Bałtyckiego, w ramach tej imprezy odbyły się dwa etapy regat; pierwszy - z litewskiej Kłajpedy do Turku, zaś drugi z Turku do Gdyni, gdzie odbył się wielki finał regat.

Od początku minionego weekendu, mieszkańcy i turyści odwiedzający Gdynię, mogli podziwiać największe i najpiękniejsze żaglowce, które po kilkutygodniowych zmaganiach na Bałtyku, przekraczały kolejno linię mety. Jako pierwszy do portu, dokładnie o godzinie 04:02, wszedł Dar Młodzieży, który został niekwestionowanym zwycięzcą regat na trasie Turku - Gdynia. Drugie miejsce zajęła siostrzana jednostka naszej fregaty - rosyjski Mir, który stracił podczas sztormu aż 5 żagli.

Czytaj więcej...

© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.