Polecamy książkę

zmierzch tudorow

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

June 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Bushmen przedstawia ThermoTarp

Thermo Tarp to oryginalna kombinacja lekkiej, (~700 g) wodoodpornej płachty biwakowej z kocem termoizolacyjnym (NRC). Mocna, w 100% wodoodporna, włóknina powlekana jest z jednej strony folią termoizolacyjną.

 Thermotarp

Druga strona jest ciemna (szara lub czarna), matowa dzięki czemu, nie rzuca się w oczy zarówno w terenach leśnych, górach jak i na otwartym terenie. 10 okutych przelotek i trzy pętle pozwalają użytkować płachtę na wiele sposobów. Dwie gumy znajdujące się w zestawie pozwalają zarówno wygodnie transportować zwiniętą płachtę jak i właściwie napiąć ją gdy jest rozłożona.

W wielu sytuacjach BUSHMEN Thermo Tarp jest bardziej komfortowy od tradycyjnego namiotu. Przy swojej stosunkowo niskiej wadze schronienie zbudowane z niego zapewnia znacznie więcej przestrzeni do spania niż namiot o takiej samej, lub podobnej wadze.  Równocześnie pozwala gotować czy prowadzić prace obozowe nie przejmując się zacinającym deszczem czy wiatrem.

W ekstremalnych sytuacjach można z niego stworzyć, w kilka chwil "szturmowy" namiot - w pełni izolujący zarówno od podłoża (przewodność cieplna tarpa to 0,047 W/(mK) czyli blisko 40 krotnie niższa niż piasku prawie 20 krotnie niższa niż trawy i prawie 5 krotnie niższa niż lekko ubity śnieg) jak i z każdej innej strony. Zapewnia wtedy pełną ochronę przed wychłodzeniem, deszczem/śniegiem jak i wiatrem. Pozostawiając wystarczająco dużo miejsca, by położyć się czy siedzieć oczekując poprawy pogody.

W warunkach ekstremalnego ciepła (np. pustynie) rozbijając schronienie stroną termoizolacyjną na zewnątrz zapewniamy miły cień chroniący przed przegrzaniem organizmu.

Unikalna konstrukcja BUSHMEN Thermo Tarp sprawia, że to nie tylko praktyczne i lekkie schronienie biwakowe. Również, w zależności od sytuacji, jest to praktyczny koc, materac do spania lub wręcz kompletne łóżko. Może być również wykorzystany jako reflektor cieplny (np. przy okazji suszenia ubrań) lub płachta sygnalizacyjna podczas akcji ratunkowych, a również… plecak traperski.

Na co dzień, podczas rodzinnych wakacji, plandeka może służyć do stworzenia przewiewnego patio nad wejściem namiotu, albo jako osłona terenowej łazienki.

Specyfikacja Techniczna:

    Wymiary 2×3 m
    wodoodporność 100%
    przewodność cieplna 0,047 W/(mK)
    10 oczek
    3 pętle
    2 gumy

BUSHMEN ThermoTarp możcie kupić na www.bushmen.pl

Cena: 169,99 zł

 

© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.