Polecamy książkę

zmierzch tudorow

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

June 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Survival - próba samodzielności

kompas_metalowyMęski wyjazd gdzieś w nieznane dzikie miejsce może okazać się przygodą życia, a także próbą charakteru. Bieganie po puszczy z dzidą, łapanie dzików i łowienie piranii dostarcza niezapomnianych przeżyć i pokazuje, że mimo rozwoju cywilizacji męskość to wciąż pojęcie jak najbardziej pierwotne.

Elektroniczne gadżety wdzierają się w kolejne sfery naszego życia. I w zasadzie trudno się temu dziwić: nowoczesne technologie ułatwiają i ubarwiają codzienne życie. W okresie urlopowym proponujemy odpoczynek nie tylko od pracy, ale również od cywilizacji. Na wakacjach będziemy kierować się tylko kompasem, samodzielnie upolujemy posiłek, a noc spędzimy... pod gwiazdami!

Prywatny survival należy dobrze zaplanować. W XXI wieku życie bez prądu i ciepłej wody wydaje się prawdziwą egzotyką, a nagła zmiana wymaga przygotowania. Nasi przodkowie mieszkali w szałasach, jednak nie popadajmy w zbytnią ascezę. Warto wziąć ze sobą nieprzemakalny namiot, ciepły śpiwór, wygodną karimatę i jeszcze kilka niezbędnych gadżetów.

Przetrwanie w ciemnym lesie z krzemieniem w ręku to przeżytek. Ma być prymitywnie, ale z głową. Bierzemy ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy. Sprawny kompas, niezbędnik, latarka to absolutna podstawa, również ze względów bezpieczeństwa.

Druga sprawa to sprzęt gastronomiczny. Możemy wybrać "dary lasu" jednak lepiej wziąć ze sobą palnik na gaz, menażkę i prowiant. Przydatna będzie też podręczna apteczka.

Kilka dni potu, krwi i łez, ale satysfakcja gwarantowana. Męski instynkt nie zanika tak łatwo, nawet pośród nowoczesnych aut, iphone'ów i eleganckich swetrów w serek.

Źródło: Sport-shop.pl
© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.