Polecamy książkę

SOMEBODY TO LOVE

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

January 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Survival, łowy i połowy

Bushmen przedstawia ThermoTarp

Thermo Tarp to oryginalna kombinacja lekkiej, (~700 g) wodoodpornej płachty biwakowej z kocem termoizolacyjnym (NRC). Mocna, w 100% wodoodporna, włóknina powlekana jest z jednej strony folią termoizolacyjną.

 Thermotarp

Druga strona jest ciemna (szara lub czarna), matowa dzięki czemu, nie rzuca się w oczy zarówno w terenach leśnych, górach jak i na otwartym terenie. 10 okutych przelotek i trzy pętle pozwalają użytkować płachtę na wiele sposobów. Dwie gumy znajdujące się w zestawie pozwalają zarówno wygodnie transportować zwiniętą płachtę jak i właściwie napiąć ją gdy jest rozłożona.

Czytaj więcej...

JasKEENowcy na szlaku!

Gdzie najlepiej sprawdzić swoje umiejętności przetrwania, a przede wszystkim poddać testom sprzęt wędrownika? Oczywiście podczas ekstremalnej wyprawy - podczas której wszystko zdarzyć się może!

Wyprawa Keen

Na survivlową wyprawę do JasKEENi Jasnej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zaprosiła nas marka obuwia trekkingowego KEEN wraz z Bushmen'ami - ekspertami od ekwipunku podróżnika i GOPR Grupa Jurajska.

Czytaj więcej...

Jakim wędkarzem jesteś? Rozwiąż quiz i sprawdź!

Regulamin regulaminem - o tym jakim wędkarzem jesteś decyduje nie tylko znajomość przepisów. Wymiarem twojej łowieckiej osobowości jest także użytkowany przez ciebie sprzęt oraz zachowanie nad wodą, a nawet w domu.

Wedkarz fot.2 Corona Fishing

Odpowiedz na poniższe pytania i dowiedz się jakim wędkarzem jesteś.

Czytaj więcej...

"Relikty" z epoki lodowcowej na estońskich bagnach

Stereotypowe postrzeganie bagien i mokradeł sprawia, że nie są one miejscami które kojarzą się ze spędzaniem wolnego czasu. Polacy nie mają świadomości, że tereny mokradeł i torfowisk są domem dla wielu unikatowych gatunków zwierząt i roślin. Estończycy natomiast pokazują, że bagna mogą być świetnym pomysłem na aktywną, niedzielną, rodzinną wyprawę.

estonia 2

Bagna i torfowiska obejmują jedną piątą powierzchni stałego lądu Estonii. Stawia to ten kraj na trzecim miejscu na świecie, po Finlandii i Kanadzie. Bagna są najstarszą sferą biotyczną w Estonii - proces zabagniania rozpoczął się po roztopieniu się lodowca ok. 10 tys. lat temu i trwa do dzisiaj.

Czytaj więcej...

Wędkarstwo nie jest nudne!

Polacy coraz chętniej łowią ryby za granicą, uprawiając tym samym turystykę wędkarską. Jednak żeby przeżyć przygodę  z wędką, wcale nie trzeba wyjeżdżać na duński Bornholm czy do fińskiej Laponii. Samodzielnie zorganizowany wyjazd, w Polsce, nad niezbyt odległą wodę, może być równie atrakcyjny. Zdradzamy, jak zorganizować wędkarską przygodę, bo wędkarstwo nie jest nudne!

Wdkarz_na_rybach_fot.1Corona_Fishing
W raju dla pasjonatów, ze świetnie urządzoną daczą, łodzią i przewodnikiem, można znaleźć się już po kliknięciu myszką. Bo egzotyczne wędkarstwo, jak określa się też turystykę wędkarską, jest dostępne dla wszystkich, którzy kochają łowić ryby. Nie daje jednak tego, czego dostarcza samodzielnie zorganizowany wypad w gronie najbliższych, bez pośpiechu,  z wędką, namiotem i na łonie natury. Dzięki takiej formie wyjazdu, bez dużych nakładów finansowych, możemy przeżyć wakacyjną, wędkarską przygodę - równie emocjonującą,  co specjalny rejs łowiecki.

Czytaj więcej...

© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.