Polecamy książkę

SOMEBODY TO LOVE

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

July 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Stwórz historię polskiego triathlonu! Ruszyły zapisy na poznańskie Mistrzostwa Europy

Poznań stolicą polskiego triathlonu! Do stolicy Wielkopolski ponownie przyjadą najlepsi europejscy sportowcy. Po piłkarzach, koszykarzach, kajakarzach i wioślarzach przyszedł czas na triathlonistów.

etu challenge poznan

W 2016 roku w ramach jednej z największych imprez triathlonowych w Europie Wschodniej zostaną rozegrane oficjalne Mistrzostwa Europy ETU w triathlonie na dystansie długim (ETU1). Jednakże w odróżnieniu do innych imprez mistrzowskich, w Poznaniu o najwyższe laury będą mogli walczyć również amatorzy. Zapisy już ruszyły!


- To właśnie w Poznaniu ponad 30 lat temu nad Jeziorem Kierskim odbyły się pierwsze polskie zawody triathlonowe, a teraz będziemy pierwszym polskim miastem, który organizuje międzynarodową imprezę tej rangi. Jesteśmy gotowi, aby przywitać najlepszych zawodników Starego Kontynentu. Nasze wieloletnie doświadczenie w organizacji prestiżowych imprez takich jak m.in. EURO2012, EuroBasket 2009 czy Mistrzostwa Świata w wioślarstwie i kajakarstwie procentuje tym, że jesteśmy przygotowani na kolejną imprezę mistrzowską jak żadne inne polskie miasto - mówi dr Ewa Bąk, dyrektor Wydziału Sportu Miasta Poznań - Jestem przekonana o tym, że 24 lipca 2016 r. będzie świętem sportu nie tylko w Poznaniu, ale w całej Polsce - dodaje.

Poznański triathlon po reaktywacji od razu wskoczył na najwyższy europejski poziom. Fakt ten został zauważony przez największe organizacje triathlonowe na świecie - Śledziliśmy to co się dzieje w Poznaniu już od 2013 roku. Kolejne imprezy były jeszcze większe i jeszcze lepiej zorganizowane od poprzednich, dlatego nie mogło być innej decyzji niż podjęcie współpracy z najlepszą imprezą triathlonową w Europie Wschodniej. Tegoroczny Enea Challenge Poznań będzie jedną z największych europejskich imprez, a to dopiero przedsmak święta triathlonu, jakim będą Mistrzostwa ETU podczas zawodów Challenge w 2016 roku - mówi Zibi Szlufcik, CEO Challenge Family.

Na start w tegorocznym Enea Challenge Poznań zadeklarowało się już ponad 3 900 zawodników z ponad 30 krajów, z m.in. Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Australii, Nowej Zelandii, Rosji, USA, czy Hiszpanii. Jednakże skala przyszłorocznych Mistrzostw Europy na dystansie długim będzie nieporównywalnie większa.  Na starcie poznańskiego czempionatu  prawdopodobnie stanie aż 6000 zawodników, w tym najlepsi europejscy triathloniści.

Swojego zadowolenia z organizacji Mistrzostw Europy nie kryje Wojciech Kruczyński, prezes firmy Endu Sport, która od 2013 roku jest zaangażowana w organizację poznańskiej imprezy - W 2016 roku będziemy gospodarzami imprezy, która jeszcze nigdy nie miała miejsca w tej części Europy. Z jednej strony to dla nas wielka nobilitacja, a z drugiej to wielka odpowiedzialność, której musimy podołać. Jestem jednak spokojny o poziom organizacyjny Mistrzostw Europy ETU, mamy ogromne doświadczenie w organizacji rozmaitych imprez triathlonowych. W tegorocznym cyklu Enea Tri Tour wystartuje ponad 15 000 zawodników, a kibicować im będzie ponad 50 000 kibiców. Te liczby pokazują, że jesteśmy przygotowani na przyjazd najlepszych zawodników Starego Kontynentu - dodaje.

24 lipca 2016 roku zawodnicy rywalizujący o tytuł Mistrza Europy na dystansie długim pokonają 3,8 km w Jeziorze Maltańskim, a następnie 180 km niezwykle szybkiej trasy rowerowej wiodącej zarówno ulicami miasta, jak i doskonałą na potrzeby wyścigu Drogą Krajową nr 92 do Kostrzyna. Wszystko zwieńczy etap, gdzie sportowcy przebiegną dystans maratonu (42,195 km). Tutaj na zawodników czeka wyjątkowa trasa wiodąca malowniczymi uliczkami Starego Miasta wraz z przebiegiem przez Stary Rynek, jak również mostami tuż pod poznańską katedrą oraz ścieżką wokół Jeziora Maltańskiego przed samym finiszem na niezwykle okazałej mecie zlokalizowanej na Placu Wolności.

Poznańskie Mistrzostwa Europy ETU podczas zawodów Challenge mogą przejść do historii jako jedne z najbardziej emocjonujących ze względu na bardzo szybkie trasy - Mamy w Poznaniu doskonałe warunki dla wszystkich triathlonistów, którzy uwielbiają prędkość. Płaskie, szerokie trasy spowodują, że rywalizacja o tytuł najlepszego triathlonisty w Europie będzie niezwykle emocjonująca do ostatnich metrów - mówi Wojciech Kruczyński.

Zapisy na Mistrzostwa Europy ETU na dystansie długim w ramach zawodów Challenge Poznań są dostępne na stronie www.challenge-poznan.pl w zakładce ETU 2016.

***

enea konf

8 maja w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się konferencja prasowa poświęcona największemu cyklowi imprez triathlonowych w Polsce Enea Tri Tour.

Przedstawiciele European Triathlon Union oraz Polskiego Związku Triathlonu przedstawili m.in. kluczowe szczegóły dotyczące największej przyszłorocznej imprezy triathlonowej w Polsce - Mistrzostwa Europy na dystansie długim ETU.

© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.