Polecamy książkę

zmierzch tudorow

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

May 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Balonem nad Krakowem

krakow-balonMyśleliście kiedyś, jak zaskoczyć najbliższą osobę w dniu jej urodzin bądź co zrobić, kiedy jesteśmy żądni emocji i adrenaliny, a wypróbowaliśmy już wszystkie tradycyjne formy sportu. Co powiecie na lot balonem?

Firma Team-Kraków, poza organizacją zwiedzania miasta, proponuje nam również loty balonem na miejscu i w okolicach. Celem jest rozwój, a także kontynuacja tradycji, która była zainicjowana w 1784 roku w krakowskim Ogrodzie Botanicznym przez uczonych Jana Śniadeckiego i Jana Jaśkiewicza, którzy uczestniczyli przy organizacji wzlotu balonem w dzielnicy Wesoła.

Obecnie loty odbywają się przez cały rok przy sprzyjającej pogodzie, bez opadów i silnego wiatru. Latem, kiedy jest gorąco, start zaplanowany jest w godzinach 6-9 rano lub wieczorem 18-21, czyli niedługo przed zachodem słońca. Zimą loty odbywają się przez cały dzień. Rezerwacji należy dokonać już na dwa tygodnie przed planowaną datą wzlotu.

Warto wiedzieć, że sam lot balonem trwa około godziny, jednak przygotowania trwają nawet 2-3 godziny. Godzinę przed wylotem uczestnicy wraz z organizatorami wyruszają na miejsce startu. W Krakowie są to z reguły miejscowość Skała lub Słomniki. Przez ok. 30 minut wypakowywany jest  kosz i powłoka przez osoby, odpowiadające za obsługę lotu. Następnie nadchodzi najbardziej emocjonujący moment wyprawy- wejście na pokład kosza i start. Biorący udział w locie mają możliwość podziwiania, otaczających ich terenów z niewyobrażalnej wysokości, mogą poczuć  się jak ptak, który szybuje po niebie. Godzina lotu upływa niezwykle szybko, jednak jest niezapomniana. Pilot odpowiedzialny za bezpieczeństwo, udziela wszystkim porad odnośnie zachowania w trakcie lotu. Jednak nie zawsze potrafi sprecyzować, gdzie dokładnie wyląduje balon, dlatego należy przygotować się na różne ewentualnści, założyć buty ponad kostkę, zabrać coś ciepłego i nieprzemakalnego. Podczas lądowania należy pamiętać o ugięciu nóg, aby zamortyzować uderzenie i zapewnić  sobie bezpieczeństwo. Kiedy balon znajdzie się na ziemi, ekipa obsługującą, poinformowana o miejscu lądowania przez systemy GPS i krótkofalówkę, zajmuje się spakowaniem sprzętu. Po odbyciu lotu uczestnicy otrzymują dyplomy, świadczący o tym, że brali udział w całym przedsięwzięciu, a w ich pamięci pozostają niezapomniane wrażenia.

Źródło: TTG Polska
© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.