Polecamy książkę

zmierzch tudorow

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

May 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Milesaway Travel poleca: Skok z dachu ziemi

Milesaway-Travel_Everest-SkMówiąc o sportach ekstremalnych mamy na myśli dzikie tory narciarskie, skoki na bungee czy loty paralotnią. Jak więc nazwać  najwyższą formę adrenalinowego szaleństwa czyli skok spadochronowy z dachu ziemi? To wolność w czystej postaci, którą przeżyć można podczas Everest Skydive.
Kiedy w październiku 2008 roku trzech śmiałków: Wendy Smith, Holly Budge i Neil Jones ustanowiło rekord świata w skokach ze spadochronu nikt nie spodziewał się, że będzie można robić to regularnie. Pomysł okazał się świetną formą promocji Nepalu i okolic Mount Everest, które stały się najpopularniejszym kierunkiem nie tylko dla himalaistów, ale także dla miłośników aktywnego wypoczynku i sportów ekstremalnych. Dzięki temu powstał pomysł na cykliczne skoki spadochronowe w Himalajach, czyli Everest Skydive, organizowane przez Explore Himalaya Travel & Adventure we współpracy z liniami lotniczymi Tara Air.

"Kiedy poznałem Sumana Pandey’ego, prezesa Explore Himalaya, który opowiedział mi o swoim projekcie, byłem pod wrażeniem. To niezwykłe i ekskluzywne przeżycie, które łączy się z całym rytuałem. Na początku odbywa się kilkudniowa wspinaczka do miejscowości Syangboche. Niedaleko niej leży jedno z najwyżej położonych na świecie lotnisk, skąd startują faktyczne wyprawy spadochronowe. Taka  ekspedycja ma służyć aklimatyzacji i poznaniu okolicy" - mówi Robert Posłajko, redaktor Milesaway Travel, prestiżowego magazynu o podróżach.

Milesaway-Travel_Everest
Everest Skydive to ekskluzywne przedsięwzięcie, które wiąże się ze złożoną logistyką oraz drogim sprzętem. Przygotowują ją specjaliści od lat organizujący loty helikopterem wokół Everestu i fachowcy z dużym doświadczeniem, do których należy m.in. Wendy Smith, Instruktorka AFF, która ustanowiła rekord Guinnessa w największej liczbie skoków spadochronowych.
Podczas Everest Skydive istnieje możliwość skoków indywidualnych lub w tandemie. Najbliższa ekspedycja planowana jest na październik 2011, a jej koszt kształtuje się w okolicach 15-20 tys. funtów brytyjskich.

Więcej informacji i inspiracji na stronie internetowej www.milesawaytravel.pl oraz w najnowszym numerze Milesaway Travel.
© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.