Polecamy książkę

SOMEBODY TO LOVE

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

January 2020
Mo Tu We Th Fr Sa Su
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Latanie i skoki

Płocki Piknik Lotniczy

Niezwykła sceneria malowniczego Wzgórza Tumskiego, ekscytujące pokazy lotnicze i możliwość aktywnego wypoczynku pod gołym niebem to niezawodny sposób na udany czerwcowy weekend.

PPL3male-1
Wszystkie te atrakcje zapewni uczestnikom kolejna edycja Płockiego Pikniku Lotniczego, która odbędzie się w dniach 1-2 czerwca 2013r.

Czytaj więcej...

Joanna Litwin - Mistrzyni kitesurfingu

Asia_Litwin_03Kitesurfing oznacza dosłownie surfowanie z latawcem. W odróżnieniu od windsurfingu kitesurfer prowadzi deskę "na krawędzi", podobnie jak w snowboardzie. Nie wykorzystuje tradycyjnego żagla, tylko odmiany latawca, trzymanego na barze (drążku), przypiętym do zakładanego przez surfera trapezu.

Sport ten nie należy do najpopularniejszych w Polsce, ale i tak znajduje tu swoich wiernych fanów. Jedną z nich jest 17-letnia Joanna Litwin z Warszawy, która aktualnie zajmuje 1 miejsce w rankingu IKA 2012 (The International Kiteboarding Association - Międzynarodowe Stowarzyszenie Kitesurfing'u).

Asia wyznaje, że  "Kitesurfing to moja pasja. Poświęcam jej większość czasu. Bardzo dużo trenuję, często wyjeżdżam za granicę i stale uczę się nowych rzeczy, co zawsze sprawia mi dużą frajdę. Dzięki zawodom poznaję mnóstwo ciekawych ludzi, którzy tak jak ja, poświęcają się swojej pasji. Mimo, że czasem zdarzają się małe czy większe kontuzje, nie poddaję się i zawsze dążę do celu".

Czytaj więcej...

Balonem nad Krakowem

krakow-balonMyśleliście kiedyś, jak zaskoczyć najbliższą osobę w dniu jej urodzin bądź co zrobić, kiedy jesteśmy żądni emocji i adrenaliny, a wypróbowaliśmy już wszystkie tradycyjne formy sportu. Co powiecie na lot balonem?

Firma Team-Kraków, poza organizacją zwiedzania miasta, proponuje nam również loty balonem na miejscu i w okolicach. Celem jest rozwój, a także kontynuacja tradycji, która była zainicjowana w 1784 roku w krakowskim Ogrodzie Botanicznym przez uczonych Jana Śniadeckiego i Jana Jaśkiewicza, którzy uczestniczyli przy organizacji wzlotu balonem w dzielnicy Wesoła.

Czytaj więcej...

Milesaway Travel poleca: Skok z dachu ziemi

Milesaway-Travel_Everest-SkMówiąc o sportach ekstremalnych mamy na myśli dzikie tory narciarskie, skoki na bungee czy loty paralotnią. Jak więc nazwać  najwyższą formę adrenalinowego szaleństwa czyli skok spadochronowy z dachu ziemi? To wolność w czystej postaci, którą przeżyć można podczas Everest Skydive.
Kiedy w październiku 2008 roku trzech śmiałków: Wendy Smith, Holly Budge i Neil Jones ustanowiło rekord świata w skokach ze spadochronu nikt nie spodziewał się, że będzie można robić to regularnie. Pomysł okazał się świetną formą promocji Nepalu i okolic Mount Everest, które stały się najpopularniejszym kierunkiem nie tylko dla himalaistów, ale także dla miłośników aktywnego wypoczynku i sportów ekstremalnych. Dzięki temu powstał pomysł na cykliczne skoki spadochronowe w Himalajach, czyli Everest Skydive, organizowane przez Explore Himalaya Travel & Adventure we współpracy z liniami lotniczymi Tara Air.

Czytaj więcej...

Akademia Bezpiecznego Kitesurfera

P7150291Kitesurfing, jest coraz popularniejszym sposobem na dobrą zabawę, gwarantującym mnóstwo pozytywnych emocji i wrażeń. Jednak, jak każdy sport ekstremalny niesie ze sobą dużo zagrożeń. Uprawianie tej dyscypliny wymaga sporych umiejętności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
Bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów ekstremalnych, do których zaliczamy m.in. kitesurfing jest zarówno dla Locatelo.com, jak i dla szkoły KiteZone wspólnym mianownikiem.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. Instytut Lotnictwa
© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.