Polecamy książkę

SOMEBODY TO LOVE

Sephora Beauty Lab

SEPHORA BL

Kalendarium

July 2019
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Jak wydłużyć życie o 5 lat?

Schudnę, będę więcej ćwiczył i zdrowiej żył - to jedne z najpopularniejszych postanowień noworocznych… Jak to osiągnąć, dodatkowo  wydłużając życie nawet o 5 lat? Naukowcy z Karolinska Instituten ustalili, że częstotliwość zgonów u graczy w golfa jest o 40% niższa u innych osób w tym samym wieku, tej samej płci i o podobnym statusie socjoekonomicznym…

golf fit

Z grą w golfa wiążą się same korzyści dla zdrowia. Oprócz oczywistych zalet, jakie niesie za sobą aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, warto poznać również inne aspekty prozdrowotne towarzyszące tej dyscyplinie. A przygotowania do startu sezonu golfowego na wiosnę, warto rozpocząć już dziś!

W czasie jednej rundy golfa można spalić nawet ok. 2000 kcal, co porównać możemy np. do wysiłku podczas dwugodzinnego szybkiego biegu. Na polu golfowym ruch jest rozłożony w czasie, dlatego sport ten może być z powodzeniem uprawiany przez osoby w każdym wieku. Co ważne, dzięki regularnej grze, poprawie ulega praca systemu krążenia, zwiększa się pojemność płuc, a mózg funkcjonuje dużo sprawniej.


Golf jest niezwykle wymagający - grając, angażujemy ok. 120 mięśni, dlatego zdecydowanie można go uznać za ogólnorozwojowy, pięknie kształtujący sylwetkę i wzmacniający organizm sport. To szczególnie ważne w czasach, gdy tak wiele osób ma pracę siedzącą, która często trwa znacznie dłużej niż standardowe 8 godzin.


 Trudno przecenić wpływ golfa na sferę fizyczną, ale niemniej ważne jest jego dobroczynne oddziaływanie na psychikę. To znakomity sposób na relaks i oderwanie się od codzienności - tego rodzaju regeneracja sił witalnych potrzebna jest tak naprawdę każdemu. „Golf jest sportem wymagający skupienia, koncentracji, strategicznego myślenia i perfekcyjnej koordynacji ruchowej. To trening doskonały pod każdym względem, a każdy kto chociaż raz weźmie kij golfowy do ręki na pewno zrozumie magię tego sportu.” - mówi Piotr Szymański, dyrektor pola golfowego Sobienie Królewskie Golf & Country Club. 


Szwedzcy naukowcy z Karolinska Instituten ustalili, że częstotliwość zgonów u graczy w golfa jest o 40% niższa u innych osób w tym samym wieku, tej samej płci i o podobnym statusie socjoekonomicznym. A regularne granie może przedłużyć życie przeciętnie o 5 lat.


Częstymi przyczynami kontuzji u golfistów jest brak przygotowania fizycznego. Przed przystąpieniem do gry, przede wszystkim należy wzmocnić mięśnie brzucha, rąk, pleców oraz pośladków. Dlatego przygotowania do sezonu golfowego 2015 warto rozpocząć już dziś!

© 2009-2014 Wypoczynet.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projektowanie stron internetowych netsites.pl
Opublikowane na stronach Wypoczynet.pl informacje oraz ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.